Informacje dla autorów zgłaszających teksty do „Zagadnień Naukoznawstwa”
W „Zagadnieniach Naukoznawstwa” publikowane są wyłącznie prace oryginalne. Przesłanie artykułu do recenzji jest równoznaczne z oświadczeniem, iż praca nie była dotychczas publikowana i nie jest równocześnie rozpatrywana do publikacji gdzie indziej. Redakcja przyjmuje teksty polskojęzyczne i anglojęzyczne. Prace powinny być przygotowane do anonimowej recenzji, tzn. z teksu oraz pliku, w którym tekst będzie przesłany (także z nazwy pliku!), powinny być usunięte wszelkie informacje umożliwiające identyfikację autora/ów. Dane autora/ów mają być podane wyłącznie w osobnym pliku. Zgłoszenie powinno zatem zawierać dwa pliki tekstowe:
1. Plik zawierający tekst artykułu. UWAGA. Nazwa pliku powinna być tożsama z tytułem artykułu lub początkowym fragmentem tytułu (w przypadku tytułów długich). W pliku należy umieścić następujące materiały w następującym porządku:
a) Tytuł (w języku artykułu)
b) Streszczenie (w języku artykułu)
c) Słowa kluczowe (w języku artykułu)
d) Tytuł w tłumaczeniu (jeśli artykuł jest napisany po polsku należy podać tłumaczenie angielskie, jeśli po angielsku – polskie)
e) Streszczenie w tłumaczeniu (patrz uwaga w nawiasie w punkcie d)
f) Słowa kluczowe w tłumaczeniu (patrz uwaga w nawiasie w punkcie d)
g) Tekst artykułu wraz z bibliografią (odpowiednią do stylu przypisów – patrz punkt h)
h) Przypisy bibliograficzne w artykule powinny być sporządzone wg stylu Harvardzkiego, np. (Miller 2010, 212).
Przykład Bibliografii:
Miller S. (2010) The Moral Foundations of Social Institutions, Cambridge: Cambridge University Press.
Eccles R., Perkins K. M., Serafeim G. (2012) „How to Become a Sustainable Company”, MIT Sloan Management Review, vol. 53, s. 43-50.
Heideg